Напиток кој помага при несоница

Вода од банана помага при несоница.Потребно ви е: Една банана, 300 милилитри вода и цимет во прав.
Ставете ја водата на шпорет а откако ќе зоврие, претходно добро измиената банана со исечени и двата краја ставете ја во вода. Оставете така да врие околу 10 мин а потоа тргнете од шпоретот и конзумирајте додека е топол. Извадете ја бананата и напитокот е подготвен. За вкус додадете малку цимет во прав.
Бананата може и да ја изедете, попрскајте ја малку со какао и ќе биде совршен десерт.
После ова ќе спиете како бебе.Потребно ви е: Една банана, 300 милилитри вода и цимет во прав.
Ставете ја водата на шпорет а откако ќе зоврие, претходно добро измиената б

Пронајдете не на следниве мрежи: