Напиток од магдонос чиј ефект ги ШОКИРА И ЛЕКАРИТЕ: Намалете го холестеролот и стопете ги масните наслаги!

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елиминираат токсините од телото.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта а со додаток на лимонов сок ќе добиете делотворен напиток кој го намалува холестеролот со голема брзина така што многу пациенти ги шокирале своите доктори со нивниот напредок по консумирањето.
Состојки:
– 1,5 л вода
– 3 китки магдонос со средна големина
– 1 кг лимони
– малку сода бикарбона
Подготовка:
Исчистете ги лимоните со сода бикарбона и оставете ги во ладна вода околу половина час. Зовријте ја водата, оставете да се олади па исецкајте го лимонот и магдоносот и измешајте ги со водата. Смесата оставете ја во затворен сад во фрижидер 24 часа да отстои, па потоа измешајте ја во блендер.  Напитокот чувајте го во фрижидер и консумирајте околу 100 мл дневно.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта а со додаток на лимонов сок ќе добиете делотворен напиток кој го намалува холестеролот со

Пронајдете не на следниве мрежи: