Напиток од три состојки, кој го намалува стомакот!

Loading...

Ако имате за цел конечно да се ослободите од вишокот масни наслаги околу стомакот, пробајте го овој едноставен напиток!Се што ви е потребно за симнување на масните наслаги од стомакот, е лажица мед, две лажици јаболков оцет и една шолја свежо исцеден сок од грејпфрут.
Се заедно ставете во блендер и добро измиксајте.
Напитокот конзумирајте го пред ручек или вечера, во тек од седум дена, а потоа направете пауза од седум дена. Доколку е потребно, продолжете со третманот.
Доколку не сте њубител на грепфрут, можете да го замените со цеден сок од портокал.
Имено, овој напиток функционира така што ги намалува вишокот маснотии и водата од организмот. Истовремено, оваа течност ја подобрува функцијата на мозокот, видот и паметењето.
Пред употреба на природни лекови, консултирајте се со својот доктор.Се што ви е потребно за симнување на масните наслаги од стомакот, е лажица мед, две лажици јаболков оцет и една шолја свежо исцеден сок од грејпфру

loading...
Loading...