Напиток за брзо слабеење: Ќе намалите и до 15 килограми месечно!

Loading...

Напитокот се покажал како  многу  ефикасен во  губитокот на килограми. Секако, потребно  е  да се движите и здраво да се храните.Освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.
Состојките кои  влегуваат во состав се многу здрави. Така чиа семките  поволно делуваат на здравјето бидејќи поседуваат  доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и  влакна. Делуваат како антиоксиданси.
Лимонот  содржи доста витамин Ц, минерали како  што  се калциум, калиум, железо.
Состојки:
1 шолја лимонов сок
1 лажица чиа семе
1 лажица мед
1 чаша вода
Подготовка:
Потопете си  семињата  во  вода  1 час
Потоа ставете ги  во  блендер и  помешајте ги  со останатите состојки.
Конзумирајте го овој напиток во  утринските часови. Подобро  ќе  се чувствувате, а ќе ви помогне да го намалите нивото на шеќер и  холестерол во крвта.Освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.
Состојките кои  влегуваат во состав се многу здрави

loading...