Напиток за чистење на токсините и слабеење

Природната убавина доаѓа од она што го јадеме и пиеме како и нашиот животен стил комплетно а не само  од надворешната грижа. За таа цел денес ви прикажуваме еден добро испробан рецепт кој ќе направи вашата кожа да изгледа сјајно и убаво.
Пијте го напитокот секојдневно барем во период од 3-4 недели и ефектите ќе ги забележите и вие но и останатите околу вас.
Потребни состојки:
– 3 л вода– 1/2 корен од ѓумбир ситно изрендан– зелено јаболко– листови од нане– краставица ситно исецкана на кругови– 1/4 грејпфрут на парчиња
Состојките се мешаат во еден поголем бокал или во 2 различни помали по 1.5 литри.
Се пие чаша наутро , пред оброци и секогаш кога ви е потребно освежување
За да не ви здосади од истата комбинација повремено експериментирајте со вкусовите, додајте овошје по сопствен избор како јагоди на пример, лимон и магдонос, портокал, лубеница , боровинки, брусница и лимета…
Mожностите се безбројни се додека напитокот го правите со обична вода.Во комбинација со балансирана исхрана напитокот помага при слабеење и намалување на апетитот па затоа пијте колку можете.За таа цел денес ви прикажуваме еден добро испробан рецепт кој ќе направи вашата кожа да изгледа сјајно и убаво.
Пијте го напитокот секојдн

Пронајдете не на следниве мрежи: