Направете алкална вода која ги чисти токсините и ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ!

Loading...

Специјалистот за кинеска терапија од Универзитетот во Москва, професор Др. Сергеј Бубновски, препорачува една едноставна метода за зајакнување на имунолошкиот систем.За жал  луѓето не се секогаш во можностда внесуваат здрава храна во организамот па така создаваат киселина во организмот и нивниот имунитет станува послаб.
Киселината или алкалноста се одреува по основата на pH факторот, а се што е под 7 се смета за опасно по здравјето на човекот. Киселата средина се смета она што го има pH факторот во вредност под 7, додека во спротивно, станува збор за алкална.
Вредноста на pH која ја внесуваме во телото е доста важна за идната состојба на организмот така да треба да се трудиме да му го овозможиме најдоброто.
Секој ден пиела чаша вода со мед и лимон- Што и се случило по година дена??- Прочитајте на следниот ЛИНК.
Затоа оваа алкална вода е вистинскиот лек за вас, доколку сакате да исчистите од токсините и да го спречите ракот.
Еве како се прави таа…

 

2 флаширани води
1 лимон
1 лажичка хималајска сол
Едноставно само земете чиста стаклена тегла и наполнете ја со вода. Додајте лимон кој предтоа сте го исецкале , не исцедиле и отстранете му ја кората.
Потоа додадете сол, затворете ја теглата и оставете така да одстои околу 12 часа на собна температура.
Наутро на празен желудник испијте три чаши алкална вода, а со ваков почеток на денот вашето тело ќе ви биде повеќе од благодарно.
Прочитајте ЗОШТО ТРЕБА ДА ГО ЗАМРЗНЕТЕ ЛИМОНОТ…
Научниците нагласуваат дека ништо од лимонот не смеете да фрлите, ни лимоновото „месо“ со сок, ниту семките, а посебно не кората! Лимоновата кора содржи 5 до 10 пати повеќе витамини отколку самиот сок од лимон.
Освен антиканцерогеното делување, целиот лимон помага при ослободување на телото од токсини, има антимикробно дејство против бактериските инфекции и габи, добар е против интерните паразити и црви, го регулира крвниот притисок, делува како антидепресив, и е одличен во борбата против стресот и пореметувања со живците.
Освен очигледните здравствени причини, на следниов начин ќе уживате како никогаш до сега во неговиот преубав целокупен вкус, посебно кората.Повеќе на следниот ЛИНК.За жал  луѓето не се секогаш во можностда внесуваат здрава храна во организамот па така создаваат киселина во организмот и нивниот имунитет ст

loading...
Loading...