Направете домашен крем против брчки од само 3 состојки!

Loading...

Брчките кои се појавуваат под очите се ноќна мора за една жена. Сите знаеме колку е нежен и деликатен тој предел, па поради тоа таму прво се појавуваат брчки. Од тие причини навистина е многу важно тој предел да биде постојано хидриран и добро ухранет, а за тоа не ви требаат скапи креми со штетни хемикалии.Еве како да направите домашен крем за очи: 
Потребни состојки:
1 лажиче кокосово масло
2 капсули витамин Е
3 капки масло од темјан
Подготовка:
Загрејте го кокосовото масло додека да се стопи и ставете го во тегла. Потоа додадете ги капсулите од витаминот Е, темјановото масло и полека мешајте. Добро затворете ја теглата и ставете ја во фрижидер. Кремата употребувајте ја секоја вечер пред спиење.
Зошто е добра оваа крем?
Кокосовото масло одлично ја храни вашата кожа, додека маслото од темјан го спречува стареењето на кожата и е добро за нејзино затегнување. Витаминот Е го стимулира производството на клетки и ја заштитува кожата при сончање.Еве како да направите домашен крем за очи: 
Потребни состојки:
1 лажиче кокосово масло
2 капсули витамин Е
3 к

loading...