Направете го овој МАГИЧЕН ЧАЈ за слабеење и кажете им ЗБОГУМ на вишокот килограми!

Loading...

Дами, можете конечно да здивнете! Со овој природен напиток вашите маки со диетите ќе станат едно големо минато, а и ќе им кажете „збогум“ на вишокот килограми!Општо е познато дека диетите се доста напорни дури и кога се ефикасни! Да не споменуваме за тоа дека и некои од нив се доста опасни, додека и разните диетски производи за слабеење се скапи и во голем број неефикасни.
Овој чај ќе ја доведе вашата линија до перфекција, а покрај тоа и е неверојатно здрав!
Состојки
Мајчина душица, ајдучка трева, коприва, жалфија, шипка, кантарион.
Подготовка
Помешајте ги сите состојки и ставете ги во стаклена тегла. Ставете 4 грама чај во вода да проврие. Кога ќе изврие оставете го чајот да се олади.
Добиениот чај се пие пред или во текот на оброкот со додаток на јаболков оцет по вкус.
Совет
Во чајот не треба да ставате шеќер или вештачки засладувачи, наместо тоа можете да ставите една лажичка мед. Можете малку да ставите цимет по желба, бидејќи тој го забрзува топењето на масните наслаги. Наместо јаболков оцет можете да ставите лимон, по ваш вкус. Општо е познато дека диетите се доста напорни дури и кога се ефикасни! Да не споменуваме за тоа дека и некои од нив се доста опасни, додека и разни

loading...
Loading...