Направете магичен напиток кој ќе го исчисти вашето тело од никотин!

Loading...

За да си помогнете и телото да го исчитите од токсините, најдобро е да си направите напиток од ѓумбир, лук и куркума…Состојки за чудотворниот напиток:
-корен од ѓумбир
-400 грама лук
-2 лажички куркума
-1 л вода
-400 грама шеќер
Подготовка:
Во еден сад ставете ја водата додадете шеќер ставете на оган додека започне да врие. Лукот исечете го и додадете го во водата, а потоа исечете го и ѓумбирот, па додадете го.
Кога сето тоа заедно ќе зоврие, додадете куркума и намалете ја температурата. Кога количината на вода ќе се намали на пола, процедете и ставете во тегла. Кога напитокот ќе се олади ставете во ладилник и таму оставте го цело време .
Конзумирање:
Две лажички од еликсирот на празен стомак наутро и две лажички навечер два часа по оброкот. Состојки за чудотворниот напиток:
-корен од ѓумбир
-400 грама лук
-2 лажички куркума
-1 л вода

loading...