Натпреварувачка во шоуто „Парови“ ја навреди убиената Тијана

Натпреварувачка во реалити шоуто „Парови“ Кристина Марковиќ, позната и како Атина Ферари на својот Фејсбук профил објавила скандалозни навреди на сметка на подмолно убиената Тијана Јуриќ од Суботица.Поради овие навреди натпреварувачката веќе позната по скандалите, вчера била исфрлена од програмата, додека продукцијата на телевизијата се оградила од овој случај со соопштение дека нема никаква врска со нејзиниот став. Во врска со изјавата на натпреварувачката во шоуто на Твитер се огласил и таткото на Тијана, Игор Јуриќ:
„Денес во ценетата емисија „Парови“ грамади од луѓе убиено дете од 15 години го нарекоа ку*ва. Национална телевизија. Прости ми Боже…“

Тијана Јуриќ беше убиена во јули минатата година од страна на Драган Ѓуриќ, месар од Сурчин, кој сега се наоѓа во затворот во Суботица.Поради овие навреди натпреварувачката веќе позната по скандалите, вчера била исфрлена од програмата, додека продукцијата на телевизијата се оградил

Пронајдете не на следниве мрежи: