НАВИВАЧКИ СПЕКТАКЛ:Нема забрана од ФФМ, Комити ќе гостуваат во Битола

Уште кратко време остана до почетокот на пролетниот дел од првенството. Во фокусот на вниманието е „дербито“ помеѓу Пелистер и Вардар, овој меч првенствено беше прогласен како меч од „висок ризик“ но од ФФМ излегуват со информација дека ќе биде дозволено присуството на навивачите. Па, „Комити“ ќе можат да се појават под „ Тумба кафе“.
Потпаролот на ФФМ, Златко Андоновски за медиумите изјави – „Натпреварот е прогласен за „меч од висок ризик“, но што се однесува до ФФМ, нема забрана за гостување на навивачките групи. Јасно е дека во фокусот е „вечното дерби“ меѓу Пелистер и Вардар во Битола и ние сакаме да се создаде вистински фудбалски амбиент, со двете навивачки групи. Вардар веќе има доставено најава дека неговите навивачи ќе патуваат во Битола“.
Македонските гледачи се желни за прволигашки фудбал, бидејќи долго време фудбалската  состојбата во Македонија не е совршена. Но одлична информација за сите навивачи е веста дека може да присуствуваат на „вечното дерби“.
Извор: ekipa.mkУште кратко време остана до почетокот на пролетниот дел од првенството. Во фокусот на вниманието е „дербито&ldqu

Пронајдете не на следниве мрежи: