Не очекува вистинска пролет- Еве ја прогнозата за денес

Loading...

Времето  во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од седум до 16 степени.Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност, утринската температура ќе биде нула, а дневната ќе се искачи на 16 степени.
Во следните два дена ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната  температура на воздухот. Во среда се очекува брз продор на влажна и постудена воздушна маса од север, кој ќе предизвика локални врнежи од дожд, а на повисоките планини снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен, а попладне од северозападен правец. Дневната температура ќе опадне за неколку степени.
До крајот на неделата се очекува стабилно и потопло време.Во Скопје слично време, сончево со умерена облачност, утринската температура ќе биде нула, а дневната ќе се искачи на 16 степени.
Во следни

loading...