Неделен хороскоп 22.09.-28.09.2014

Loading...

Неделен хороскоп 22.09.-28.09.2014ОвенОваа недела ви е потреба детоксикација и чистење на организмот. На почетокот ќе бидете уморни и поспани како и депресивни но потоа се ќе се промени. Оваа недела ќе биде поволна на љубовен план затоа што ќе остварите се што посакувате. На работен план исто така ќе ги остварите сите свои планови.
БикДобивате поддршка која ви даде надеж и ќе имате можност да ги реализирате деловните намери. Може да сметате и на помош и добар совет. На многумина ќе им се укаже прилика да заработат од своите идеи. Ќе наидете на личност која ќе ви одговара емотивно и интелектуално ниво.
БлизнациЌе донесете одлука која ќе влијае на вашиот животен правец. Вие сте шармантни а тоа многу ќе ви помогне оваа недела. Нов деловен проект е на видик. Помошта ќе стигне ненадејно. Ќе заздравите од стресовите кои претходниот период ги имаше многу. Ве очекува кавга со партнерот.

 
РакРомантичните случувања може да ја нарушат секојдневната монотонија. Препуштете им се на желбите. Ќе бидете во ситуација емотивно да реагирате. Она што во претходниот период добро ќе ви оди е мудроста. Со малку труд ве очекува успех.
ЛавНешто мора да жртвувате па ќе бидете во ситуација да се каете. Па кога е веќе така не вреди да се нервирате. На работа конечно ситуацијата се стабилизира. Се се одвива според планот. Партнерот ви прави добро да се чувствувате.
ДевицаМорате да тргнете во одлучна акција. Одговорни сте за својата судбина и за судбината на многу други. Затоа постапувајте внимателно. Работата оди во надолна линија а тоа дополнително ве загрижува. Некои грешки ги направивте а не сте ни свесни за тоа.

 
ВагаТешко функционирате во деловниот хаос во кој сте окружени. Има многу барања а вие не може да возвратите на некои од нив. Можни се и мали здравствени проблеми. Во работата внесувате многу емоции. Во ситуација сте кога ништо не ви се работи.
СкорпијаВлегувате во нов и тоа многу поволен период во животот. Оваа седмица ќе биде во знакот на пријатните случувања. Многу сте задоволни од остварените резултати особено со заработувачката. Ве очекува славење. Бидете внимателни со консумирањето на алкохолните пијалоци.
СтрелецФункционирате мудро и великодушно. Ќе бидете во ситуација да се занимавате со комплексни проблеми. Треба да ги планирате однапред чекорите. Оваа недела ве очекува многу работа но енергијата ќе ви биде зголемена. Финансиската ситуација ќе се поправа.

 
ЈарецЗапливавте во мирни води. Работите се одвиваат рутински што не е воопшто лошо. Проблемот може да настапи ако оваа ситуација потрае. Ќе ви биде многу досадно. На работа ве очекува фантастичен период. Поволна деловна седмица.
ВодолијаИако немате причина за депресивно расположение, се чувствувате без волја. Ви недостига стимуланс од страна, за да мрднете од мртвата точка во која несвесно се најдовте. Ќе имате успех ако се занимавате со јавна работа. Мудро ќе успеете да седите на повеќе столици во исто време.
РибиЕмоциите се доведени во врвот. Многу припадници нема да останат рамнодушни. Што и да направите имаате чусвтво дека грешите. Морате поради нешто да се жртвувате, а тоа никако не го сакате. Малку сте себични бар кога работата е во прашање. Нереални сте.ОвенОваа недела ви е потреба детоксикација и чистење на организмот. На почетокот ќе бидете уморни и поспани како и депресивн

loading...
Loading...