Неделен хороскоп за 06.05.2013-12.05.2013

Loading...

Овен
Неделата ќе почне експлозивно но во позитивна смисла. Понеделник ќе ви донесе авантуристички дух и зголемена желба за запознавање на нови луѓе. Ако можете отпатувајте некаде. Во среда ќе мора да се вратите во нормала. Од вторник до петок комуникацијата ќе ви биде исклучително позитивна. За викенд најдете начин да се релаксирате. Одморете во природа.
Бик
Немојте да брзатe. Имајте повеќе трпение на почетокот на неделата, дури и ако имате чувство дека ќе експлодирате. Од понеделник до среда ќе бидете напнати. Но потоа ќе ви се врати позитивната енергија и ентузијазмот.  Во петок фокусирајте се на деталите, не е поволен период за донесување на одлуки. За викенд кажете како се чувствувате.
Близнаци
На почетокот на неделата посветете се на пријателите. Во понеделник нема да знаете што да направите. Мал совет многу ќе ви значи. Вторник и среда се одлични денови за вас. Се што ќе започнете ќе ви оди од рака. Искористете го тоа да го подобрите животот. За викенд не бидете намќор доколку не го добиете тоа што го сакате. Однесувајте се како возрасни….
Повеќе на следниот ЛИНК
 Овен
Неделата ќе почне експлозивно но во позитивна смисла. Понед

loading...