Недељко им подлегна на повредите: Цел регион е во солзи!

Босанскиот државјанин со живеалиште во Австрија, Недељко Ѓукиќ (21), почина во нишкиот Клинички центар од здобиените повреди при сообраќајна несреќа која се случила на 2-ри август.Да потсетиме, Недељко и неговиот брат Невен (18), патувале од Австрија на свадба во Лесковац, кога во нивниот автомобил удрил шлеперот на австрискиот државјанин Валтер Ш. (60).
Несреќата се случила поради невнимание на возачот на шлеперот.
Постариот брат се здобил со повеќе преломи на ребрата, нозете, главата и градниот кош.
Нивниот татко се обидел да ги префрли со медицински авион во Виена, но се откажал поради сериозноста на повредите. Невен бил опериран и пуштен на домашно лекување.
Веќе спомнавме и претходно дека постариот брат се бори за својот живот. Јавноста се надеваше дека ќе се извлече, но за жал, тој им подлегна на повредите.
Против возачот на шлеперот е поднесена кривична пријава и одземени му се возачката дозвола и пасошот.Да потсетиме, Недељко и неговиот брат Невен (18), патувале од Австрија на свадба во Лесковац, кога во нивниот автомобил удрил шлеперот на австриски

Пронајдете не на следниве мрежи: