Неговиот твит ги шокираше сите: „Да живее Хитлер!“

Овој малезиски политичар одби да се извини за својот твит, тврдејќи дека германската репрезентација „се борела“ како Хитлер во синоќешниот дуел против Бразил.Бунг Моктар Радин се надмина себе си.
На својот профил на Твитер, тој напиша „Одлична работа..Браво..Да живее Хитлер“, по триумфот на Германија над Бразил.
На многуте негативни коментари, тој реагираше со тоа што посочи дека не му е јасно што се случува со луѓето, дека Хитлер важен историски лик и дека не гледа ништо лошо во тоа германскиот тим се борел како него.

“@nazrimnd: @MyKinabatangan salam datuk..boleh ke datuk ajukan tentang projek perumahan pr1ma di sandakan belum mula di parlimen”INSYAALLAH
— Bung Moktar Radin (@MyKinabatangan) July 8, 2014
Бунг Моктар Радин се надмина себе си.
На својот профил на Твитер, тој напиша „Одлична работа..Браво..Да живее Хитлер“, по триум

Пронајдете не на следниве мрежи: