Неколку голтки од ОВОЈ НАПИТОК може ДА ВИ ГО СПАСАТ ЖИВОТОТ- Направете го сами!

Loading...

Поради забрзаниот начин на живот и нездравите навики, се повеќе луѓе мачат мака со покачениот холестерол кој „тивко“ укажува на лоши состојби на крвните садови кои најдобро е да ги одржуваме со помош на природните препарати.Доколку од лекарската ординација редовно излегувате со крвна слика која покажува покачен холестерол и попатно секојдневно слушате кои се здравствени проблеми можете да си ги предизвикате, тогаш знаете колку е значајно тој проблем да го решите.
Притоа не мислиме на употреба на лекови, бидејќи секако идеално би било својата крв да ја прочистите по природен пат.
Помошта се крие во овој народен лек кој навистина е лесно да се подготви,а кој ефикасно ги отстранува маснотиите во крвта и истовремено ги зајакнува крвните садови, ги чисти цревата од паразити и го зајакнува имунолошкиот систем.
Неговите лековити состојки се лимонот и магдоносот кој се приготвуваат од два до три часа, а еве го и комплетниот рецепт.
Состојки
1кг лимон
5 китки магдонос
3 л вода
1 кесичка сода бикарбона
Подготовка
Измијте го лимонот во ладна вода, а потоа потопете го во топла вода во која пред тоа сте промешале сода бикарбона. Оставете го во водата околу саат време.
Магдоносот заедно со стебленцата исецкајте го на ситни парчиња а потоа истото направете го и со лимоновата кора.
Магдоносот и лимонот ставете ги во длабоко тенџере и во него ставете три литри вода и сето тоа гответе го на ниска температура два до три часа. Кога состојките ќе се расквасат, процедете ја водата, а она што ќе остане, околу 1,5 литри сируп прелијте го во чисто стаклен шише.
Конзумирање
Секое утро пијте по една чашка од ракија од овој сируп на празен желудник и тоа правете две недели без престан. Направете пауза недела дена па повторете го процесот доколку е неопходно. Резултатите нема да ве избегнат.Доколку од лекарската ординација редовно излегувате со крвна слика која покажува покачен холестерол и попатно секојдневно слушате кои се здравствен

loading...
Loading...