Неколку минути пред венчавката на младоженецот му се слошило, а потоа бесната невеста направила нешто што….

Младоженецот од својата идна сопруга и од нејзиното семејство сокрил дека боледува од епилепсија. Тоа ја разбеснело невестата и ја натерало на неочекуван чекор…Па така невестата од Индија се омажила за еден од сватовите откако младоженецот пред свадбата имал напад на епилепсија.
Тој наводно криел од својата сопруга дека е болен. Кога го однеле со возило на брза помош во болница „изневерената“ невеста одлучила да си избере нов маж.
Па така му се обратила на едно момче кое било дел од гостите, а тој се согласил и церемонијата продолжила.
Како што пренесува ВВС случајот се случил во Индија.
А вистинскиот младоженец откако излегол од болница се обидел да ја вразуми невестата и да ја натера да ја смени одлуката но таа секако продолжила по свое.
Па така навреден поднел тужба до полиција која не можела да му помогне. Па така невестата од Индија се омажила за еден од сватовите откако младоженецот пред свадбата имал напад на епилепсија.
Тој наводно криел о

Пронајдете не на следниве мрежи: