Нема играчки со Сити: Подготвени се да издвојат 100 милиони евра за Роналдо!!!

Манчестер Сити е сериозен во намерата да го ангажира Кристиано Роналдо, па така, „Дејли Мејл“ пренесува дека овој тим е подготвен да издвои неверојатни 100 милиони евра за ангажман на португалскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид.
Како што пренесува „Дејли Мејл“, шеикот Мансур бил јасен во својата порака дека го сака Роналдо во својот тим, па така тој на директорите Сориано и Бегристајн, им кажал дека имаат средства на располагање онолку колку што им е потребно за да го доведат Роналдо во Манчестер Сити.
Во тој случај, Манчестер Сити ќе му понуди неделна плата од 300 000 фунти на Кристиано Роналдо со што ќе го направи најплатениот играч во светот.
Раководството на Манчестер Сити веќе стапил во контакти со Реал Мадрид каде истакнале дека се подготвени да ги исполнат сите услови за фудбалерот но и да го платат обештетувањето кое изнесува 100 милиони евра.Манчестер Сити е сериозен во намерата да го ангажира Кристиано Роналдо, па така, „Дејли Мејл“ пренесува де

Пронајдете не на следниве мрежи: