Непознат маж упаднал во Белата куќа

Loading...

Портпаролот на тајната служба на САД, Ед Донован, изјави дека синоќа на територијата на Белата куќа упаднал маж, по што е задржан од обезбедувањето и одведен во болница.Тој прецизираше дека станува збор за 42 годишниот Омар Гонзалес од градот Коперас Коув, во сојузната држава Тексас. 
Најавена е детална истрага со цел да се утврдат мотивите за упадот.
Кај мажот не е пронајдено оружје, но Донован истакна дека Гонзалес ја прескокнал високата ограда, успеал да стигне до главниот влез на резиденцијата на американскиот претседател, по што бил задржан од припадниците на обезбедувањето.Тој прецизираше дека станува збор за 42 годишниот Омар Гонзалес од градот Коперас Коув, во сојузната држава Тексас. 
Најавена е деталн

loading...
Loading...