Несреќа на патот Прилеп- Градско, двајца загинати

Loading...

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа која денес околу 13:20 часот  се случи на патот Прилеп-Градско кај каменоломот.Во изјава за Курир, портпаролот на СВР Битола Лефтерија Миленкоска информира дека во несреќата учествувале автомобил „Ровер“ со кавадаречки регистерски ознаки и камион влекач со велешки таблички.
Во несреќата животот го загубиле Д.Ч. (56) и Д.Ј. (52), двајцата од Кавадарци.
Миленкоска вели дека увидот е во тек во присуство на јавен обвинител, а сообраќајот се одвива со наизменично пропуштање на возилата.
ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срамВо изјава за Курир, портпаролот на СВР Битола Лефтерија Миленкоска информира дека во несреќата учествувале автомобил „Ровер“ со кавадар

loading...