НЕВЕРОЈАТЕН РЕЦЕПТ: Исчистете ги артериите со само 3 состојки!

Loading...

Артериите во човечкото тело се главните транспортери на кислород и хранливи материи до срцето и другите органи. Затоа, овие крвни садови се од суштинско значење за нашето здравје и многу е важно тие да не се затнати.
Масната храна, преработените производи, хемикалиите и токсините може да предизвикаат сериозни кардиоваскуларни проблеми.
Овие три корисни состојки може целосно да ги исчистат затнатите артерии и да ги елиминираат мастите во крвта. Кога ќе ги помешате, можете да добиете вкусен и здрав напиток.
Со овој пијалок ќе ги намалите телесните масти, брзо ќе ги деблокирате коронарните артерии, ќе го исчистите црниот дроб, ќе се заштитите од бактерии и вируси. Ќе се слободните од слободноте радикали и инфекциите кои имаат негативно влијание врз протокот на крв и целосно ќе го зајакнете имунолошкиот систем.
Ова е еден рецепт кој сигурно ќе ви помогне во чистење на коронарните артерии:

 

Потребни состојки:
* 8 лимони
* 4 литри чиста вода
* Едно парче ѓумбир со големина од 4-5 см
* 8 чешниња лук
Начин на подготовка:
Пред да ги исечете на парчиња лимоните, измијте ги добро. Исчистете ја кората од ѓумбирот и лукот и сите состојки ставете ги во блендер. Кога ќе се соединат состојките, префрлете ја смесата во тава.
Прелијте со вода и гответе. Тргнете ја тавата од оган кога ќе почне да врие. Почекајте додека смесата да се излади и потоа процедете, ставете го напитокот во шишиња.
Начин на употреба:
Консумирајте го овој здрав пијалак секој ден, два часа пред јадење на празен стомак. За време на третманот, треба да бидете физички активни најмалку три пати неделно. На овој начин, вие не само што ќе ги исчистите артериите, туку и ќе ја подобрите вашата општа здравствена состојба.Затоа, овие крвни садови се од суштинско значење за нашето здравје и многу е важно тие да не се затнати.
Масната храна, преработените произ

loading...
Loading...