НЕВЕРОЈАТНО ЕФИКАСНА: Маска против првут и опаѓање на косата!

Маската за коса со кромид е моќна исхрана на главата заради минералите и витамините кои се наоѓаат во овој плод.Таа ја хидрира кожата, го спречува опаѓањето на косата, ја подобрува структурата на влакото и го забрзува растот.
Со помош на оваа маска ќе се ослободите и од првутот, па затоа е одлична алтернатива за скапите козметички препарати кои најчесто и не се делотворни.
Ова е единствениот рецепт кој ви е потребен за домашна нега на косата:
2 супени лажици свежо исцеден сок од кромид
1 супена лажица мед
1 супена лажица мајонез
1 супена лажица маслиново масло
Сите состојки добро промешајте ги и втријте ги на главата. Ставете капа за туширање или обична кеса. Главата замотајте и во пешкир.
Маската чувајте ја 1 час, по што ќе ја измиете со благ шампон и умерено топла вода.
За постигнување на долгорочни, позитивни резултати маската применувајте ја 2 пати неделно.Таа ја хидрира кожата, го спречува опаѓањето на косата, ја подобрува структурата на влакото и го забрзува растот.
Со помош на оваа маска ќе

Пронајдете не на следниве мрежи: