Неверојатно: Со само 10 фстаци дневно ќе го намалите холестеролот за 20 проценти и ќе ја зголемите СЕКСУАЛНАТА МОЌ и до 50 проценти

Не само што  се вкусни, фстаците се  и  многу  здрави. Тие го подобруваат  кардиоваскуларното  здравје и  метаболизмот, го намалуваат холестеролот и   го успоруваат стареењетоЕве зошто треба да јадете фстаци секој  ден
-Фстаците  содржат  моќен антиоксиданс лутеин. Тие го  спречуваат  таложењето на маснотии а конзумирањето на фстаци  во период од неколку  дена  го намалува холестеролот за 20%.
– Богати  се со  влакна што  ја подобрува функцијата на организмот. Само  10гр фстаци дневно ќе ви  ја обезбеди  дневната доза на влакна.

– Една шолја фстаци  содржи 60 % препорачана дневна количина на фосфор. Тој  ја стимулира толеранцијата на глукоза и  е важен за разложување на протеините на аминокиселините.
– Ако  се конзумираат  секој  ден, можат  да ја појачаат  сексуалната моќ кај мажите и  до  50 %  благодарение на есенцијалните масни  киселини  кои  ги  стимулираат сексуалните  хормони и го  зголемуваат  протокот на крв во гениталиите. Доколку  се плашите од стареење, би  требало  да внесувате  барем 5- 10 фстаци   секој  ден. Тие претставуваат природен ботокс  бидејќи  во  себе  содржат   бројни антиоксиданси. За да избегнете прејадување, купете фстаци  со  лушпа и  бројте ја секоја отворена лушпа.Еве зошто треба да јадете фстаци секој  ден
-Фстаците  содржат  моќен антиоксиданс лутеин. Тие го  спречуваат  тал

Пронајдете не на следниве мрежи: