Невидена трагедија: Починаа младенци и најмалку 45 сватови

Најмалку 47 лица, вклучувајќи и десетина деца и штотуку венчан пар, загинаа денеска, кога камион со сватови излета од патот и падна во река на Мадагаскар.Полицијата соопшти дека несреќата се случила изутрината во предградие на градот Анјозоробе, околу 90 километри од главниот град Антананариво.
– Имаше вкупно 47 починати, вклучувајќи десетина деца и штотуку венчан пар, изјави портпаролот на полицијата Херилала Андрианатисаона.
Во несреќата се повредени 22 лица.Полицијата соопшти дека несреќата се случила изутрината во предградие на градот Анјозоробе, околу 90 километри од главниот град Антананариво.

Пронајдете не на следниве мрежи: