НЕВНИМАТЕЛНОСТ: Младо момче прегази старец и две деца на пешачки!

Loading...

Страшна несреќа го потресе Белград, кога младо момче прегази стар човек и неговите две внуки, кои во кобниот момент преминувале на пешачки премин.Според податоците на српски Курир, станва збор за 20-годишен возач кој го прегазил 77-годишниот Владимир Д. кој во тој кобен момент бил на пешачки премин заедно со двете внуки кои имаат 9 и 12 години.
Старецот од ударот се здобил со скршеница, расекотина на челото и потрес на мозокот, додека едно од девојчињата има повреден колк, а другото има повреди во пределот на телото. Тој итно бил пренесен во болница.
Изворите потврдуваат дека тој не се ни сеќава на несреќата.Според податоците на српски Курир, станва збор за 20-годишен возач кој го прегазил 77-годишниот Владимир Д. кој во тој кобен момент бил на пешачки

loading...
Loading...