Невреме во Црна Гора, цела Будва под вода

Обилни врнежи од дожд и силен ветер ја погодија Црна Гора и предизвикаа големи проблеми. Паѓале фасади од зграда, а морето се излеало на магистралата.
Староградските улици во Будва се поплавени и одрони парализирале дел од градот.
Според пишувањата на медиумите, пожарникарите со пумпи ја испумпуваат водата која се излеала.
И утре во Црна Гора ќе биде умерено до целосно облачно, со врнежи од дожд и грмотевици.
 
 Паѓале фасади од зграда, а морето се излеало на магистралата.
Староградските улици во Будва се поплавени и одрони парализирале

Пронајдете не на следниве мрежи: