Незапаметена трагедија: Загинаа три учесници од Големиот брат – 9 години од смртта

Пред скоро 9 години регионот го потресе трагедија која сеуште се памети. Имено, тројца учесници во реалното шоу „Големиот брат“ сакаа да станат познати и славни, но судбината со нив имаше други планови.Меѓутоа, Зорица Лазиќ, Стефан Зечевиќ Зека и Елмир Кудузовиќ, не уживаа во своите пет минути како што треба затоа што дојде до голема трагедија.
Несреќата се случила кога автомобилот Цитроен Ц4, со кој управувал Кудузовиќ, со неприлагодена брзина излетал од кривна, се превртел и слетал во реката Вукодраж.
Според трагите на кочење на крвината на која имало доста мраз, починатиот место да закочи, дал гас и потполно изгубил контрола над возилото. Во таа 2007 година, поради трагедијата шоуто заврши пред време.
Меѓутоа, Зорица Лазиќ, Стефан Зечевиќ Зека и Елмир Кудузовиќ, не уживаа во своите пет минути како што треба затоа што дојде до голема трагедија.

Пронајдете не на следниве мрежи: