Никос Коѕиас денеска ќе оствари средба со Никола Попоски во Варшава

Loading...

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска во Варшава, на маргините на самитот на НАТО, ќе се сретне со шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, јавија грчките медиуми.Други детали за средбата не се соопштуваат.
Коѕиас вчера во Варшава учествуваше на состанокот НАТО-Грузија, како и на работна вечера на министрите за надворешни работи на НАТО со Федерика Могерини. Тој исто така се сретна со канадскиот колега Стефан Дион.
За денеска се планирани и средби на Коѕиас со министрите за надворешни работи на Естонија, Турција и Албанија.Други детали за средбата не се соопштуваат.
Коѕиас вчера во Варшава учествуваше на состанокот НАТО-Грузија, како и на работна вечера на мин

loading...