Нов скандал : Возел пијан и завршил во станица

Ова му е втор пат да е фатен пијан, слична ситуација му се случи и во 2009 година. Тогаш го погоди скандалот кога се откри дека ја изневерил долгогодишната сопруга.Некогашниот светски број 1 во голфот, Тајгер Вудс повторно има проблем со скандалите. Вудс е фатен во понеделникот во Флорида, под обвинение дека возел пијан.
Полицијата објави и фотографија после неговото апсење, на која Вудс изгледа прилично уморно и има големи подочњаци.
41 годишниот голфер е фатен околу 3 часот наутро, а поради тоа што возел со брзина над дозволената и за тоа му се заканува казна.
Ова му е втор пат да е фатен пијан, слична ситуација му се случи и во 2009 година. Тогаш го погоди скандалот кога се откри дека ја изневерил долгогодишната сопруга. Вудс тогаш побегна од куќата, а потоа пијан се залета во хидрант и собра неколку дрва.
Од тој момент неговата кариера тргна надоле. Не можеше да ја задржи формата и изгуби многу спонзори. Некогаш беше најплатен спортист на светот.Некогашниот светски број 1 во голфот, Тајгер Вудс повторно има проблем со скандалите. Вудс е фатен во понеделникот во Флорида, под обвинение дека в

Пронајдете не на следниве мрежи: