Нов температурен шок!

Loading...

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево, наутро свежо, преку денот потопло. Ќе дува слаб северозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со температура од четири до 24 степени.
Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со постудени утра, а дневните температури ќе бидат во пораст. Во сабота повремено ќе дува засилен северен ветер, а дневната температура благо ќе опадне, но од недела повторно ќе биде во пораст.
Во почетокот на наредната работна седмица се очекуваат и натпросечни дневни температури за овој период од годината.Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 20 до 27 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со температура од чети

loading...
Loading...