Нов терористички напад!

Loading...

Нов терористички напад!Финската полиција ранила и уапсила маж кој со нож избодел неколку луѓе во градот Турку, трет поголемина во Финска, јавува Би-Би-Си.
Засега нема информација за евентуални жртви или повредени, а полицијата ги предупреди граѓаните да не задржуваат во центарот на градот.
Нападот се случил на плоштад, а напаѓачот е ранет во нога.Финската полиција ранила и уапсила маж кој со нож избодел неколку луѓе во градот Турку, трет поголемина во Финска, јавува Би-Би-Си.
Засега

loading...