Новак Ѓоковиќ мора да оди на операција!

Новак Ѓоковиќ ќе мора да оди на мала хируршка интервенција поради проблем со отпаѓање на ноктите од прстите на десното стапало, поради што имаше лоши резултати во финалето на US Open.Стан Вавринка ја освои титуалата во Њујорк, а работата пред крајот му ја олесни повредата на Ѓоковиќ.
Најдобриот тенисер на светот два пати бараше лекарски тајм-аут поради тоа што му отпаднале ноктите од прстите на десната нога, со крварење. Новак истрпе и критики поради тај-аутот, но сега е појасно дека немал друга опција.
Прстите ги зафати инфекција и ќе мора да оди на операција за да се отстранат останатите делови од ноктите.
Поради операцијата не е извесно делао Новак ќе може да настапи на хуманитарниот настан во Милано на 21 и 22 септември, под називот „Ѓоковиќ и пријателите“. Требаше да настапат уште и Серена Вилијамс, Флавија Пенета, Фабио Фоњини и Рафаел Надал.Стан Вавринка ја освои титуалата во Њујорк, а работата пред крајот му ја олесни повредата на Ѓоковиќ.
Најдобриот тенисер на светот два пати

Пронајдете не на следниве мрежи: