Новак Ѓоковиќ со чудна реакција на мажачката на Ана Ивановиќ!

Се омажи убава Ано. И тоа два пати! Сите очи беа вперени во златната двојка господин и госпоѓа Швајнштајгер, но некои погледи беа свртени кон Новак Ѓоковиќ.Новак Ѓоковиќ и Ана Ивановиќ се колеги по терен, сонародници…Се знаат со години, речиси со децении!
Она што паѓа во очи е фактот дека апсолутно ги искулираа најважните денови на нивните животи. Ана Ивановиќ не дојде на венчавката на Новак и Јелена на Свети Стефан, не се појави ниту тогаш јавно му честиташе на својот колега и долгогодишен познаник.
Сега, кога таа се мажеше и тоа двојно Новак не пушти ни глас. Навикнати сме тенисерот преку Твитер да честита се и сешто, од победа на спортисти до родендени на стари пријатели, овој пат-молк.
Половина свет им честиташе, а тој и Јелена молчеа. Сигурно е дека можеа да појдат до Венеција посебно бидејќи двајцата се на одмор. Дали одлучија ова да го решат со приватен телефонски повик или СМС порака или тие не дојдоа на нејзината свадба за да и вратат со иста мера, или пак намерно никој од нив не им се јави на другите на денот на нивната венчавка, останува да видиме.
Сепак, очигледно е дека поради недоаѓањето на свадба никој од нив посебно не се потресе.Новак Ѓоковиќ и Ана Ивановиќ се колеги по терен, сонародници…Се знаат со години, речиси со децении!
Она што паѓа во очи е фактот дек

Пронајдете не на следниве мрежи: