НОВИ НЕРЕДИ ВО ИСТАНБУЛ: Се пука на аеродром!

Loading...

Во близина на вториот по големина аеродром во Истанбул, изби судир помеѓу труските служби за безбедност и пучисти.Како што пренесува „Раша Тудеј“, полицијата испука неколку куршуми како предупредување, а група пучисти се уапсени на аеродромот „Сабиха Гокчен“.
Наскоро се очекуваат повеќе информации…Како што пренесува „Раша Тудеј“, полицијата испука неколку куршуми како предупредување, а група пучисти се уапсени на аеродромот &bdquo

loading...