Дојде предлог и за ново знаме на Македонија, веднаш по смената на името ќе се напаѓа со двоглавиот орел

Градоначалникот на Теарце ги објави следниве фотографии на неговиот фејсбук профил денеска. Двоглав орел комбиниран со актуелното знаме на Македонија со неколку направени промени е знамето дизајнирано од американски мировник од Мировниот корпус во Македонија. Кони Андерсон кој две години работел во таа општина, посакал да ни направи ново знаме. И во духот на соработката истото го пласираше „сосема случајно“ денеска и со тоа се предизвика повеќе од бура во државата. Но, ако се знае планот ова не треба да не изненади. Имено нашата држава забрзано го менува својот лик… Останете така…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.