Обиди за киднапирање деца во Драчево: Паркиран Опел сее паника кај родителите

Деновиве се појави потресна информација на социјалните мрежи за киднапери кои шетаат во кругот на скопската населба Кисела Вода и се обидуваат со пари и разни играчки да намамат дечиња. Хоророт сега добива уште поголеми размери откако киднаперите со опелот кој сее страв биле забележани во скопско Драчево.Како што пренесува ЕМагазин, мајка апелирала на социјалната мрежа Фејсбук родителите да внимаваат на своите деца, бидејќи Опелот бил забележан во населбата Драчево. Киднаперите кои сеуште се на слобода, за малку ќе киднапирале две дечиња.
Како што раскажува мајката за ЕМагазин, нејзиното детенце со уште едно другарче од учулиште и побарало пари да си купат јадење од најблиската пекара, а таа им дала и ги пуштила да одат. Во близина на обложувалница Спортлајф, ги застанал човек со капче и им понудил пари. Им викнал да ги земат парите побрзо. Децата се исплашиле и почнале да бегаат во паника, а тогаш го забележале и паркираниот Опел во кој имало жена со маска на лицето. За хоророт да биде поголем, ова се случило среде бел ден во 13 часот.
Случајот веднаш бил пријавен во полиција, тие излегле на местото на настанот, а дошле и Алфи.
Мајката чии деца се спасиле од канџите на киднаперите апелира родителите да внимаваат.Како што пренесува ЕМагазин, мајка апелирала на социјалната мрежа Фејсбук родителите да внимаваат на своите деца, бидејќи Опелот бил забележан во н

Пронајдете не на следниве мрежи: