Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

 
 
Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција.
 
  
Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија, Шпанија и Исланд.

Распоредот на натпревари на Македонија на СП во Франција:
12.01. 17:45 – Македонија – Тунис
14.01. 20:45 – Македонија – Ангола
16.01. 17:45 – Македонија – Словенија
18.01. 20:45 – Македонија – Шпанија
19.01. 17:45 – Македонија – Исланд
Четирите првопласирани селекции продолжуваат во нокаут фазата каде во осминафиналето ќе вкрстат со најдобрите четири од групата А во која се Франција, Полска, Русија, Норвешка, Бразил и Јапонија.

  
Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, по

Пронајдете не на следниве мрежи: