Облачно и студено време

Loading...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен снег со слаб интензитет особено претпладне во југозападните делови. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува и умерен северен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус осум степени, а дневната од минус пет до седум степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува и умерен северен ветер. Утринската температура ќе се симне до минус три, а дневната ќе достигне до пет степени.
Во петок и за време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, особено во сабота. Во недела кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а нови врнежи се очекуваат од почетокот на наредната недела.Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус осум степени, а дневната од минус пет до седум степени.
Во Скопје ќе биде променл

loading...
Loading...