Облачно и врнежливо време наредниве денови

Loading...

Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и позастапени во западните делови од земјава.Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.
Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и позастапени во западните делови од земјава.
Повеќе врнежи ќе има до четврток претпладне, кога во овие делови локално се очекува да наврнат над 25 литри на метар квадратен, а снежната покривка на планините значително ќе се зголеми.
До петок ќе дува умерен југоисточен ветер. Кон крајот на неделава ќе настапи позначително заладување.Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и

loading...
Loading...