Облачно со повремени врнежи од дожд

Loading...

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.
Во Скопје слично време со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне до седум степени.Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.
Во Скопје слично време со повремени врнежи од дожд.

loading...