Од понеделник нов влажен бран

Loading...

Во Скопје времето денес ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд. Tемпературата ќе се движи од 13 до 19 степени.До петок ќе се задржи променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд, особено на југот. В петок врнежите ќе бидат локализирани, а в сабота се уште на повеќе места ќе има зголемена облачност, но ќе биде суво.
Во недела и во понеделник ќе биде претежно сончево и малку потопло, преку денот, но со пониски утрински температури. Нов влажен бран се очекува од средината на наредната работна седмица.До петок ќе се задржи променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд, особено на југот. В петок врнежите ќе бидат локализиран

loading...
Loading...