Од среда промена на времето

Loading...

Под влијание на серија влажни бранови од денеска во Македонија се очекува промена на времето со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините Температурите ќе бидат над нулата и ќе достигнат до 10 степени. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе се бидат застапни во западните делови од државата.
Во вторник и среда долж Повардарието ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер
Од среда максималните температури ќе бидат во пораст. Температурите ќе бидат над нулата и ќе достигнат до 10 степени. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе се бидат застапни во западн

loading...
Loading...