„Оди си“: Вака Кавадарци го пречека Заев

Кавадарци кој е дел од изборната единица 4 каде носител на пратеничката листа од СДСМ е Зоран Заев, денес му порача на лидерот на опозицијата дека не е добредојден во градот.Транспарент „Не за двојазичност, Заев оди си“ кој се појави во градот јасно покажува дека кавадарчани не се согласуваат со Заев и неговата намера за двојазичност на Македонија.
Транспарент „Не за двојазичност, Заев оди си“ кој се појави во градот јасно покажува дека кавадарчани не се согласуваат со Заев и негов

Пронајдете не на следниве мрежи: