Одличен настап на Илиевски и Мекејлеб во Чешка!

Вукеличевиќ и минатата година во јануари доживеа спонтан абортус, поради што и било навистина многу тешко, но подоцна открила дека бебето го изгубила поради некоја „фрлена клетва“.Владо Илиевски и Бо Мекејлеб забележаа победи со своите тимови.
Нимбрук ги победија Доњецк во ВТБ Лигата со 97-84, а во Турција, Фенербахче го совлада Олин убедливо со 101-69.
Натпреварот кој се играше во Чешка беше генерално изедначен, Нимбрук и Владо Илиевски со многу подобра игра во второто полувреме, стигнаа до убедлив триумф на крајот.
Расположениот Илиевски, одигра впечатлив натпревар на двата краја од теренот, влезе во серија поени, која му донесе недостижна двоцифрена предност, која подоцна ја претвори во триумф. За 28 минути постигна 13 поени (три тројки), 9 асистенции и по 1 скок и една украдена топка. Ова беше четврта победа за Нимбрук во ВТБ лигата, со која сега се наоѓа на делба на седмата позиција на табелата, со само победа помалку од тимовите кои се на места кои водат во плејоф.
Повеќе на: sport365.mkВладо Илиевски и Бо Мекејлеб забележаа победи со своите тимови.
Нимбрук ги победија Доњецк во ВТБ Лигата со 97-84, а во Турција, Фенербахче

Пронајдете не на следниве мрежи: