Опожарени 3 возила во Карпош

Вчера околу 05.00 часот во Скопје, на паркингот на ул. „Леринска“, настанал пожар во возило „фолксваген голф  7“ со скопски регистарски ознаки, по што истото целосно е опожарено.Од пожарот зафатени се и два други автомобили, „опел корса“ и „опел астра“, двата со скопски регистарски ознаки.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанотОд пожарот зафатени се и два други автомобили, „опел корса“ и „опел астра“, двата со скопски регистарски ознаки.

Пронајдете не на следниве мрежи: