Орбан му честиташе на Груевски: „Резултатите од изборите покажаа дека ВМРО-ДПМНЕ и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена“

Честитки за победата на ВМРО-ДПМНЕ пристигнуваат од сите страни. Поддршка и пофалби за мирно и демократски спроведените предвремени избори, како и поддршка за претстојниот период.Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан со писмо му ја честиташе победата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
-Резултатите од вчерашните избори јасно покажаа дека вашата партија и понатаму е незаменлива на македонската политичка сцена, напиша Орбан.

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан со писмо му ја честиташе победата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
-Резултатите од вчерашните

Пронајдете не на следниве мрежи: