Ослабете и исфрлете ги сите токсини од организмот: Напиток кој ги шокираше докторите!

Loading...

Луѓето често  страдаат  од вообичаени  здравствени  проблеми кои  се врзани за системот за варење и  неговите функции, како што  се хроничниот  затвор, или  синдром на иратибилно  црево.Улогата на дебелото  црево  е од големо значење за севкупното  здравје, бидејќи  го отстранува отпадот од телото и  ги  чисти токсините кои  го  загрозуваат  здравјето.
Во продолжение  домашен рецепт кој  е 100 %  природен и  едноставен, но  пружа  импресивни ефекти во чистење на дебелото  црево.
Состојки:
2 лажици  свеж сок од лимон
½ лажица морска сол
1 лажица сок од ѓумбир
½ шолја сок од јаболко
½ шолја топла, прочистена вода
Подготовка:
Загрејте 300 мл филтрирана вода, внимавајте да не зоврие. Ставете ја во шолја, додадете ја морската сол и  добро промешајте. Потоа, додадете го ѓумбирот, лимонот и  сокот од јаболко, промешајте повторно и пијте го  веднаш.
На почеток овој  лек пијте го  три пати на ден, една доза наутро, пред појадок, пред ручек и  околу 18 или 19  часот. Потрудете се да пиете доволно  вода во текот на овој  третман, барем 8 часа дневно.Улогата на дебелото  црево  е од големо значење за севкупното  здравје, бидејќи  го отстранува отпадот од телото и  ги&nbs

loading...