Ослабнала 50 килограми за 9 месеци по природен пат

Кога нејзината вага покажала 120 килограми, Кејт Рајтер одлучила да ослабне на потполно природен начин, што резултирало со губење на 50 килограми за само 9 месеци.Нејзиниот појадок се состоел од енергетски пијалок и чоколадо, цел ден консумирала чипс и нездрава храна, а вечерала два пати во денот – еднаш во ресторан за брза храна и еднаш дома. Со нездравиот начин на живот, оваа 25-годишна девојка започнала откако го запознала сегашниот вереник Ник Џоунс. 
“Кога го запознав Ник, имав околу 80 килограми и бев малку “буцкаста”. Но тој ме сакаше таква, па затоа брзо и се опуштив и заборавив на килограмите. Поголемиот дел од деновите вечеравме брза храна и пред да се свестам, мојата тежина беше поголема од нормалното”, вели Австралијанката.

 
Нејзиното таложење на килограмите не ѝ сметало сè додека тежината не започнала да влијае врз нејзиното здравје. Работела како помошник во продавница и постојано стоела. Од ваквата работа, нозете ѝ отекувале до таа мера што не можела ниту да вози.
 “Порано постојано спортував, но ја сакав и храната па затоа никогаш не се грижев дали таа е добра или лоша за моето тело. Но, потоа во мојот живот дојде Ник кој исто така обожува храна и не се грижеше околу тоа колку е здрава. Тој остана ист, а јас само продолжував да се дебелеам”, изјавила Кејт.
Кога решила да ослабне, таа за почеток само ги намалила оброците.
“Сè што правев е намалување на оброците и само за една недела ослабнав околу осум килограми. Не можев да поверувам. Потоа, почнав да користам апликација за броење на калории и почнав да внимавам што внесувам во моето тело. Откако сфатив колку сум го занемарувала своето тело, се навлеков на здравиот начин на живот и набрзо почнав со строг режим на вежбање. Сакав природно да ослабнам и сакав тело кое ќе го покаже сиот мој труд”.
 Нејзиниот појадок се состоел од енергетски пијалок и чоколадо, цел ден консумирала чипс и нездрава храна, а вечерала два пати во денот &ndash

Пронајдете не на следниве мрежи: