Ослободете се од болката во колената со само една состојка која сигурно ја имате во својот дом!

Болката  во колената е  чест проблем и  може да влијае на секојдневните обврски на луѓето. Може да биде предизвикана  од повреди или  некоја шронична болест  како  што  е артритисот. Лечењето варира зависно од причината.Состојки:
1-2 лимона
Сусамово масло
Подготовка и примена:
Исечете го лимонот на мали парчиња. Ставете ги  парчињата во памучна крпа и потопете ги во топло сусамово масло. Ставете ја крпата  на заболеното колено 5 до  10  минути. Сторете го  тоа  два пати дневно додека болката не исчезне во целост.

Напомена:
Пиењето  сок од еден лимон разреден во чаша млака вода во утринските часови исто така е корисно  за овој проблем.
Лимонот е богат  извор на витамини и  минерали, како  што  се витаминот Ц, А, Б1, Б6, магнезиум, пектин, фолна киселина, фосфор, калциум и калиум.
Сусамовото  масло  се користи  за лечење веќе илјадници години. Тоа е природно против воспалително средство. Сусамовото масло се апсорбира брзо и  продира низ ткивото во  самата срж на коската. Состојки:
1-2 лимона
Сусамово масло
Подготовка и примена:
Исечете го лимонот на м

Пронајдете не на следниве мрежи: